جبهه دمکراتیک ایران         تاریخ:  6/3/83  شماره:س-14 

 

 

دستگیری گسترده فعالان جبهه دمکراتیک ایران مانع از برگزاری تظاهرات 18 تیر نخواهد شد.

در صورت عدم آزادي دست گير شدگان روزهاي اخير دست به تحصن خواهيم زد

 

رژیم جمهوری اسلامی با نزدیک شده به تظاهرات سراسری 18 تیر ماه روند سرکوب را شدت بخشیده و روز به روز فعالان سیاسی جنبش جریان سوم را تهدید ، احضار و یا بازداشت می کند.

 

این در حالی است که شماری از فعالان جبهه دمکراتیک ایران نیز در تیر رس قرار گرفته اند و همچنان چند تن به دلیل صدور حکم های دستگیری آواره این شهر و آن شهر شده اند. تا بلکه درتظاهرات روز 18 تیر ماه امسال حضور داشته باشند.

 

امروز صبح نیز ماموران امنیتی رژیم به منزل خانم ها هانیه نعمتی ، شیوا نظری آهاری و اکرم اقبالی حمله کرده و خانم ها هانیه نعمتی ، شیوا نظری آهاری را دستگیر نموده و کلیه اسناد و مدارک آنها را با خود برده اند. اما خانم اقبالی به دلیل اینکه در مسافرت بوده از دستگیری در امان مانده است.احتمال می رود در روزهای آینده تعداد دیگری از فعالان جبهه دمکراتیک ایران دستگیر و بازداشت شوند.

 

طبق گزارشهای موجود در طی دو سه ماه اخیر عده زیادی از دانشجویان بارها به دادگاه ها احضار شده اند و برای بسیاری نیز محکومیت های سنگین صادر شده است.تنها در چند روز اخیر اعلام شده است که در ارومیه معروف محمدي و هادي سودبر اعضاي شوراي مركزي، عارف حقاني ، مسعود عرفان و بابك وفايي اعضاي شوراي عمومي و بهزاد تيزنوبيك، دبير شوراي تحقيق انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اروميه،به دادگاه انقلاب احضار شده اند. در کرج تعدادی ازفعالان و مبارزان به نام های ساران، بیات، شقاقی، مردی، آیدینی، و... در منزل خود دستگیر شده اند. مریم خرمی عضو جبهه متحد دانشجوئی را در کرج 3 روز در بازداشت و سلول انفرادی نگه داشته اند. محمد احمدی با اسم مستعار کوروش، که 16 روز پیش در کرج بازداشت شده بود همچون دیگر مبارزان در مکان نامعلومی در بازداشت به سر می برد. گزارش می رسد د ر روزهاي اخيراز دانشجويان دانشگاههای يزد , مازندران , زنجان و ده دانشجوي دانشگاه سيستان و بلوچستان احضاريه دريافت کرده اند. رژیم نشان داده است که برای جلوگیری از حرکت متشکل و منسجم 18 تیر توسط مبارزان را آزادی تمام توان خود را برای سرکوب فعالان بکار میگیرد.

 

جبهه دمکراتیک ایران با عزمی راسخ اعلام می نماید ، از تمام قوای خود برای برپایی تظاهرات 18 تیر بهره برده و از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

 

همچنين مبارزين قصد دارند در صورت عدم آزادي اعضاي بازداشت شده اين جبهه ، فردا در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران دست به تحصن بزند.

 

 

 

زنده باد آزادی برقرار باد دمکراسی گسسته باد زنجیر استبداد

روابط عمومی جبهه دمکراتیک ایران

jebhehdemokratikeiran@yahoo.com

zarezade_a@yahoo.com